نمونه موردی مجتمع مسکونینمونه موردی مجتمع مسکونی داخلی

 پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران

 پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران

کد محصول:A 16

 

این پروژه در فستیوال جهانی معماری بارسلونا در سال 2010 در بخش مجتمع های مسکونی، در میان پروژه های منتخب قرار داشت.در ادامه با سایت معمارتک همراه باشید تا پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران تقدیم حضور شما عزیزان گردد.

 پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران

تصمیم معماران بر این بودکه  تعدادی از درختان  قدیمی باغ و حتی بعضی از درختان خشک شده باغ را حفظ کنند و خانه ها را دور این درختان و حول یک حیاط مرکزی بچینند . ایده اصلی طراحی، براساس بازآفرینی قالب خانه-باغ شکل گرفت. طراحان این پروژه تصمیم گرفتند تا برخی از درختان خشک شده را حفظ کنند و خانه ها را کنار این درختان و حول یک حیاط مرکزی تعبیه کنند. خانه ها از هم جدا شدند، بطوریکه هرکدام، از سه یا چهار وجه خود امکان نورگیری و تهویه دارند.

این تمهیدات در کنار تنوع فضا، نقشه و مساحت خانه ها( از 60 تا 200 متر مربع) همگی با هدف ایجاد یک محله کوچک به کار گرفته شدند. با ایجاد سه سازه مجزا با داربست چوبی در جلوی نمای هر خانه، یک حیاط معلق شکل گرفت که جایی است برای پرورش گیاهان و پرندگان و قرار دادن مجسمه های کبوتر، که نگهداری از آن ها در محله قدیمی ده ونک بسیار مرسوم بوده است.

طراحان این مجتمع مسکونی، این عناصر را برای زنده کردن خاطره ها در کنار سرشاخه های درختان خشک باغ قدیمی و گیاهان بالارونده بومی منطقه به کار گرفته اند. سطوح این حیاط ها به جای مصالح بنایی، با صفحات فلزی سوراخ دار پر از سنگریزه ساخته شده اند تا از نظر شهرداری جزو تراکم محسوب نشوند.

با ایجاد سه سازه مجزا با داربست چوبی در جلوی نمای هر خانه یک حیاط معلق شکل گرفته که مکانی ست مناسب برای گیاهان و پرندگان و مجسمه های کبوتر، که نگهداری از آنها در محله قدیمی ده ونک بسیار مرسوم بوده.  این عناصر را برای زنده کردن خاطره ها در کنار سرشاخه های درختان خشک باغ قدیمی و گیاهان بالا رونده بومی منطقه به کار گرفته شده است.

سطح این حیاط به جای مصالح بنایی، با صفحات فلزی سوراخ دار پر از سنگریزه ساخته شده اند تا از نظر ضوابط شهرداری جزو تراکم محسوب نشود. بخشی از درختان خشک زمین پس از فرآوری با مواد نگهدارنده به مجتمع بازگردانده می شوند و از آنها در حیاط میانی و حتی در داخل خانه ها استفاده می شود.

——————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران،به همراه پلان ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:40
  • حجم فایل:5 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

——————————————————————————————————————————————–

 پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران، پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران، پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی باغ ونک تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.